Follow usfbyoutube

Χάντμπολ Ανδρών: Ο ΑΣΕΔ υποδέχεται το Σαββατο (07/10) στις 14:00 τον Πανελλήνιο…

6/10/2017

Το πρώτο εντός έδρας παιχνίδι της σεζόν δίνει το Σαββατο (07/10) στις 14.00 το μεσημέρι η ανδρική ομάδα χάντμπολ του ΑΣΕ Δούκα θα υποδειχτεί το συγκρότημα του Πανελληνίου, για την 3η αγωνιστικής της Handball Premier.

Μετά το νικηφόρο ξεκίνημα στις δύο πρώτες εξόδους του πρωταθλήματος, ο Κωστής Μπούνας και οι παίκτες του θέλουν να πετύχουν και την πρώτη τους νίκη μέσα στην έδρα τους κόντρα σε έναν αντίπαλο ο οποίος τη φετινή σεζόν παρουσιάζεται αποδυναμωμένος.


Ο παίκτης του Δούκα, Χρήστος Κεδέρης αναφερόμενος στο παιχνίδι με τον Σύλλογο των Ολυμπιονικών, τόνισε:

«Το Σάββατο υποδεχόμαστε στην έδρα μας την ομάδα του Πανελληνίου και θέλουμε να παρουσιαστούμε σοβαροί από το ξεκίνημα της αναμέτρησης για να μπορέσουμε να επιβάλλουμε τον ρυθμό μας και να πάρουμε το αποτέλεσμα που θέλουμε. Θέλουμε να τρέξουμε, να κυνηγήσουμε τον άμεσο και τον έμμεσο αιφνιδιασμό που αποτελεί ένα από τα ατού μας τη φετινή σεζόν.

Σίγουρα μπορεί στο πίσω μέρος του μυαλού όλων να υπάρχει το παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ, στη Θεσσαλονίκη, όμως θα πρέπει πρώτα να ξεπεράσουμε με νίκη το εμπόδιο του Πανελληνίου και να αφοσιωθούμε στη συνέχεια στο ντέρμπι της προσεχούς Τετάρτης”.


ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ

Σε τρεις δόσεις διεξάγεται η 3η αγωνιστική της Handball Premier λόγω των Ευρωπαϊκών υποχρεώσεων του ΠΑΟΚ αλλά και της τηλεοπτικής μάχης της ΑΕΚ με τον Αερωπό στην Έδεσσα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές:


Handball Premier

(3η αγωνιστική)

Τετάρτη 4 Οκτωβρίου 2017 

ΧΑΝΘ - ΠΑΟΚ 17-34

Παρασκευή 6 Οκτωβρίου 2017

17:00, (ΕΡΤ2) Αερωπός Έδεσσας - ΑΕΚ (Κατσίκης- Μιχαηλίδης, Θεοδοσάκης)

Σάββατο 7 Οκτωβρίου 2017

Δαϊς 14:00, ΑΣΕ Δούκα - Πανελλήνιος ΓΣ (Τσάκωνας- Κουτσός, Κυριακούλιας)

Κραχτίδης 18:00, Χιλιώτης ΓΣ Δράμα 1986 - ΓΑΣ Καματερού (Μπέτμαν- Τζαφερόπουλος, Χατζηγεωργίου)

Νέα Κίος 18:00, Διομήδης Άργους - Φίλιππος Βέροιας (Βήτας- Σκλαβενίτης, Νικολίτσας)

Μελίνα Μερκούρη 19:00, Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή - Φοίβος Συκεών (Τόλιος- Φωκίτης, Αντωνόπουλος)

 

Η Βαθμολογία (σε 2 αγώνες)

ΠΑΟΚ 5*

ΑΣΕ Δούκα 4

Διομήδης Άργους 4

Ολυμπιακός ΟΣΦΠ/ Όμιλος Ξυνή 3

ΑΕΚ    2

Φίλιππος Βέροιας 2

Αερωπός Έδεσσας 2

Φοίβος Συκεών 2

ΧΑΝΘ 2*

Καματερό 0

Χιλιώτης ΓΣ Δράμας 1986   0

Πανελλήνιος 0

*ΠΑΟΚ και ΧΑΝΘ έχουν ένα παιχνίδι περισσότερο