Follow usfbyoutube

 

 

Χάντμπολ Ανδρών - Α1 Εθνική Κατηγορία

 

Για να δείτε το πρόγραμμα των αγώνων και τη βαθμολογία της Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών, πατήστε εδώ

 

Για να δείτε το πρόγραμμα αγώνων των Ευρωπαϊκών Διοργανώσεων Χάντμπολ, πατήστε εδώ.  


 Πρόγραμμα αγώνων Χάντμπολ Ανδρών 2016/2017 - Α1 Εθνική Κατηγορία

 

Αγωνιστική

 

Ημερομηνία

 

Ώρα / TV

 

Γήπεδο

 

Ομάδα 1

 

Ομάδα 2

 

Σκορ

1
24/09/2016
18:00
Έδεσσας
Αερωπός Έδ.
ΑΣΕ Δούκα
23-25
2
01/10/2016
18:00
Δαΐς
ΑΣΕ Δούκα
Φίλιππος Βερ.
21-20
3
08/10/2016
18:00
Μίκρας
ΠΑΟΚ
ΑΣΕ Δούκα
31-17
4
15/10/2016
14:00
Δαΐς
ΑΣΕ Δούκα
ΑΕΣΧ Πυλαίας
28-22
5
22/10/2016
19:00
Άργους
Διομήδης
ΑΣΕ Δούκα
18-20
629/10/2016
19:30
Δαΐς
ΑΣΕ Δούκα
Φοίβος Συκεών
22-19
7
12/11/2016
18:30
Ν. Ιωνίας
ΙΕΚ Ξυνή ΔΙΚ.
ΑΣΕ Δούκα
27-26
Challenge Cup
19/11/2016
18:20
Ν. Ιωνίας
ΙΕΚ Ξυνή ΔΙΚ.
ΑΣΕ Δούκα
27-21
8
23/11/2016
19:00
Δαΐς
ΑΣΕ Δούκα
ΑΕΚ
21-27
Challenge Cup
26/11/2016
13:30
Δαΐς
ΑΣΕ Δούκα
ΙΕΚ Ξυνή ΔΙΚ.
24-16
930/11/2016
20:00
Αιγίου
Σεριφάτο
ΑΣΕ Δούκα
20-26
Κύπελλο Ελλ.
04/12/2016
17:00
Δαΐς
ΑΣΕ Δούκα
ΠΑΟΚ
24-27
10
10/12/2016
14:00
Δαΐς
ΑΣΕ Δούκα
Άρης Νικαίας
25-13
11
17/12/2016
19:30
Πανελληνίου
Πανελλήνιος
ΑΣΕ Δούκα
20-20
12
21/01/2017
15:00
Δαΐς
ΑΣΕ Δούκα
Αερωπός Έδ.
27-19
13
28/01/2017
18:00
Φιλίππειο
Φίλιππος Βερ.
ΑΣΕ Δούκα
26-26
1404/02/2017
16:00
Καματερού
ΑΣΕ Δούκα
ΠΑΟΚ
25-17
15
12/02/2017
16:00
Πυλαίας
Πυλαία
ΑΣΕ Δούκα
18-32
1618/02/2017
19:00
κλ. Βύρωνα
ΑΣΕ Δούκα
Διομήδης Άργ.
29-19
Challenge Cup
24/02/2017
19:00
Δαΐς
Tasova Yibo
ΑΣΕ Δούκα
 28-32 
Challenge Cup
25/02/2017
19:30
Δαΐς
ΑΣΕ Δούκα
Tasova Yibo
 34-30 
17
04/03/2017
18:00
Συκεών
Φοίβος Συκ.
ΑΣΕ Δούκα
17-29
18
12/03/2017
15:00
Δαΐς
ΑΣΕ Δούκα
ΙΕΚ Ξυνή ΔΙΚ.
 21-29
1920/03/2017
18:00
"Κασιμάτης"
ΑΕΚ
ΑΣΕ Δούκα
 35-30
Challenge Cup25/03/2017 17:00
Λισαβόνα
ΑΣΕ Δούκα
Sporting CP
 23-35
Challenge Cup
26/03/2017
17:00
Λισαβόνα
Sporting CP
ΑΣΕ Δούκα
 27-25
20
02/04/2017
15:00
Δαΐς
ΑΣΕ Δούκα
Σεριφάτο Αιγίου
29-18
2108/04/2017
18:00
Νικαίας
Άρης Νικ.
ΑΣΕ Δούκα
21-28
2222/04/2017
19:30
Δαΐς
ΑΣΕ Δούκα
Πανελλήνιος ΓΣ
24-20

3η θέση στην κανονική περίοδο - Πρόκριση στα play off


play off 1-4
29/04/2017 18:00
"Κασιμάτης" ΑΕΚ ΑΣΕ Δούκα 20-26 
play off 1-4
07/05/2017 16:00
"Κασιμάτης" ΙΕΚ Ξυνή ΔΙΚ. ΑΣΕ Δούκα 19-20
play off 1-4
14/05/2017
18:30
Δαΐς ΑΣΕ Δούκα Διομήδης Άργ. 23-22

2η θέση στην Α' Φάση των play off - Πρόκριση στον τελικό (Β' φάση play off)!

 

 1ος Τελικός
20/05/2017
16:00 / ΕΡΤ 2
"Κασιμάτης"
ΙΕΚ Ξυνή ΔΙΚ.
ΑΣΕ Δούκα
25-21
2ος Τελικός
22/05/2017
16:00 / ΕΡΤ 2
"Κασιμάτης"
ΙΕΚ Ξυνή ΔΙΚ.
ΑΣΕ Δούκα
27-26
3ος Τελικός
27/05/2017
14:00 / ΕΡΤ 2
Δαΐς
ΑΣΕ Δούκα
ΙΕΚ Ξυνή ΔΙΚ.
19-22 

2η θέση και μετά την Β' Φάση των play off (0-3 στη σειρά των τελικών)