Skip to main content

Χάντμπολ Εφήβων: Ήττα για τον ΑΣΕΔ από τον Ολυμπιακό με 37-27…

Άντεξε την πίεση του Ολυμπιακού για σαράντα αγωνιστικά λεπτά η εφηβική ομάδα του ΑΣΕΔ ωστόσο, στη συνέχεια δεν μπόρεσε να συνεχίσει στον ίδιο ρυθμό γνωρίζοντας τελικά την ήττα με 37-27, στο κλειστό του Δαΐς.

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι στο πρώτο ημίχρονο με το συγκρότημα του Γιώργου Σαΐτη να προβάλει σθεναρή αντίσταση και το ημίχρονο να λήγει ισόπαλο 15-15. Στα πρώτα δέκα λεπτά της επανάληψης, οι «μπλε» συνέχισαν να είναι ανταγωνιστική ωστόσο στη συνέχεια ο Ολυμπιακός εκμεταλλευόμενος κάποια λάθη κατάφερε να «πάρει κεφάλι» στο σκορ και πάρει τη νίκη με 10 γκολ διαφορά (37-27).

paidiko 1

ΑΣΕ Δούκα – Ολυμπιακός: 27-37

Τα πεντάλεπτα: 1-3, 5-4, 7-6, 9-9, 12-12, 15-15, 18-17, 20-22, 21-26, 23-30, 24-34, 27-37.

ΑΣΕ Δούκα (Γιώργος Σαΐτης): Μάνος 5, Αθανασόπουλος, Κοτζαντωνόγλου, Καλαργυρός, Βασιλόπουλος, Κωνσταντόπουλος 4, Ρουμπης, Βούλγαρης 2, Κασιώνης, Ζαφειράκης 8, Ραυτόπουλος 1, Μπαζδέκης 6, Στεφανίτσης 1.

Ολυμπιακός (Γιώργος Καρασαβίδης): Κιαρτζίδης, Τριανταφυλλάκης, Παπαντώνης 4, Μαραμαθάς 4, Τερλέσκι, Τραπεζάρης, Λιάπης 2, Χατζηζαφορίου, Μάνθος 6, Σιδηρόπουλος 3, Ζαφειράκης 5, Καραμπουρνιώτης, Μπίνας 6, Παππάς, Τσανίνος 6, Λόλας 5.

Δίλεπτα: 2-5, Πέναλτι: 2/2, 2/3.