Skip to main content

Ποδόσφαιρο Σάλας Ανδρών: Άνετη νίκη (9-0) χθες βράδυ στο Δαΐς, κόντρα στο Νέο Ικόνιο!

Εύκολο αποδείχτηκε το έργο της ανδρικής ομάδας Futsal του Συλλόγου μας όσο αφορά στο χθεσινό ματς (16/12) κόντρα στο Νέο Ικόνιο για την 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος με τους “μπλε” να κερδίζουν 9-0 σημειώνοντας την 11η φετινή τους νίκη!

48395323_230300541200554_4208859176014708736_n

48357733_278478539505812_8693543084513820672_n

Το εύρος του σκορ καταδεικνύει την διαφορά δυναμικότητας μεταξύ των δύο ομάδων αλλά και γενικότερα την εικόνα του ματς με τους αθλητές του Γιάννη Μοστριού να προηγούνται με 6-0 στο ημίχρονο μετατρέποντας σε τυπική διαδικασία το υπόλοιπο της αναμέτρησης…

Με τη νίκη αυτή, ο ΑΣΕΔ έφτασε τους 34 βαθμούς με ρεκόρ 11 νίκες – 2 ισοπαλίες – 2 ήττες παραμένοντας στο κυνήγι του πρωτοπόρου Παναθηναϊκού και της δεύτερης ΑΕΚ…

Στο αγωνιστικό μέρος, οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο ματς και προηγήθηκαν νωρίς με τον Μάλοβιτς (στο 2′) για να ακολουθήσουν ακόμη πέντε τέρματα πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου με τους Συκαρά (2), Τσιακαλάκη (2) και Αγγελίνα (1) ενώ στην επανάληψη, οι “μπλε” σκόραραν ακόμη τρεις φορές με τους Μάντη (1) και Μαρινάκη (2) για το τελικό 9-0.

ΑΣΕ Δούκα (Μοστριός, Κουτσιλάς): Ζέρβας, Κονδυλάτος, Μάλοβιτς, Καραβίδας, Κωνσταντίνου, Αγγελίνας, Συκαράς, Τσιακαλάκης, Μάντης, Ξανθος, Μικέλης, Μαρινάκης.

(σε λίγο τα αποτελέσματα και η βαθμολογία)