Skip to main content

Ποδόσφαιρο Σάλας Ανδρών: ΑΣΕΔ – Κόμπρα 4-0, 3-0 νίκες και πρόκριση στους τελικούς της Futsal Super League!!!

Η ανδρική ομάδα Futsal του Συλλόγου μας πανηγυρίζει από χθες βράδυ (17/4) την πρόκρισή της στους τελικούς του πρωταθλήματος για ακόμη μια φορά στην ιστορία της έχοντας τη δυνατότητα να υπερασπιστεί τον περσινό τίτλο της!!!

Για να συμβεί αυτό, οι αθλητές του Γιάννη Μοστριού νίκησαν με 4-0 την αξιόμαχη Κόμπρα για τρίτη φορά στην ημιτελική φάση (3-0 νίκες) και περιμένουν πλέον αντίπαλο στους τελικούς (η ΑΕΚ προηγείται με 2-1 νίκες του Ερμή Ζωγράφου)…

Στο αγωνιστικό μέρος, ο ΑΣΕΔ ήταν ανώτερος αλλά η Κόμπρα κατάφερε να κρατήσει ανέπαφη την εστία της μέχρι το τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου, σημείο (20′) στο οποίο ο Σεΐτι σκόραρε για το 1-0…

Στην επανάληψη, ο Καράμπελας διαμόρφωσε το σκορ σε 2-0 στο 32′ κλειδώνοντας τη νίκη – πρόκριση για τους “μπλε” οι οποίοι σημείωσαν ακόμη δύο τέρματα με τους Σεΐτι στο 34′ και Θανασάη στο 35′ για το τελικό 4-0.

ΑΣΕ Δούκα (Μοστριός): Ζέρβας, Βινίσιους, Σεΐτι, Καράμπελας, Βλάχος, Τσίνας, Κανέλλος, Μάλοβιτς, Πάνου, Φλώρος, Χαραλαμπόπουλος, Θανασάη.