Skip to main content

Ποδόσφαιρο Σάλας Ανδρών: Μινώταυρος – ΑΣΕΔ 4-7 και πανηγυρική πρόκριση στο Final Four του Κυπέλλου Ελλάδας!!!

Σπουδαία νίκη σημείωσε χθες βράδυ στον Ταύρο η ανδρική ομάδα Futsal του Συλλόγου μας επί του ισχυρού Μινώταυρου με σκορ 4-7, στα πλαίσια του νοκ άουτ προημιτελικού αγώνα για το Κύπελλο Ελλάδας!!!

Έτσι, η ομάδα μας εξασφάλισε πανηγυρικά την πρόκρισή της στο Final Four της διοργάνωσης αποδεικνύοντας και πάλι ότι βρίσκεται σε εκπληκτική αγωνιστική κατάσταση!!!

Χωρίς τον τιμωρημένο Κονδυλάτο στην σύνθεσή τους, οι “μπλε’ μπήκαν δυνατά στο ματς και έχασαν μεγάλες ευκαιρίες για γκολ στο πρώτο ημίχρονο έχοντας παράλληλα και δύο δοκάρια… Ωστόσο, λίγο πριν την εκπνοή του πρώτου 20λέπτου, οι αθλητές του Γιάννη Μοστριού κατάφεραν να σκοράρουν δις με τους Κάρμη στο 17′ και Σιούτη στο 19′ παίρνοντας σημαντικό προβάδισμα στο σκορ…0-2

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι μπήκαν αποφασισμένοι να τα δώσουν όλα για την ανατροπή… Αρχικά μείωσαν σε 1-2 με τον Κουνίδη στο 22′ και αφού ο Καραβίδας διαμόρφωσε το σκορ σε 1-3 στο 24′ μετά από όμορφη κομπίνα σε εκτέλεση κόρνερ, αντέδρασαν εκ νέου φέρνοντας τον προημιτελικό στα ίσια (3-3) με τους Πασσαλή στο 24′ και Φιλίππου στο 26’…

Από κει και πέρα…χάθηκε η μπάλα!!!

Στα επόμενα 12′ ο ΑΣΕΔ διαμόρφωσε το αγχωτικό 3-3 στο εμφατικό 3-7 (!!!) με τους Μικέλη (27′), Κάρμη (28′) και Σιούτη (35′ και 38′) να σημειώνουν θεαματικά γκολ και να σφραγίζουν την πρόκριση των “μπλε” στους “4” του Κυπέλλου!!!

0144

Το τελικό 4-7 σημείωσε ο Κουνίδης στο 39′.

Έτσι, ο ΑΣΕΔ θα συμμετάσχει για ακόμη μια φορά σε Final Four Κυπέλλου Ελλάδας το οποίο αναμένεται να διεξαχθεί τον Ιούνιο (στον ημιτελικό θα αντιμετωπίσει την ΑΕΚ)…

0267

Μέχρι τότε, στρέφει και πάλι την προσοχή του στον τρίτο τελικό των play off κόντρα στον Παναθηναϊκό (Κυριακή 29/04 και ώρα 19:15 στο κλ. Πολιτείας) στοχεύοντας στη νίκη και το 1-2 (σκορ νικών).

ΑΣΕ Δούκα (Γιάννης Μοστριός): Ζέρβας, Καραβίδας, Σταυρακόπουλος, Σιούτης, Τσιακαλάκης, Μικέλης, Μαρινάκης, Κωνσταντίνου, Αγγελίνας, Κάρμης, Ζυγουράκης, Μάντης, Belkerraoui