Skip to main content

Ποδόσφαιρο Σάλας Ανδρών: ELIT – ΑΣΕΔ 0-7 με…αντεπίθεση διαρκείας στο δεύτερο ημίχρονο!

Ακόμη ένα τρίποντο πρόσθεσε στο ενεργητικό της χθες βράδυ (6/11) η ανδρική ομάδα Futsal του Συλλόγου μας η οποία ξεπέρασε εκτός έδρας και το εμπόδιο της ELIT (Αθλ. Επίλεκτη Ακαδημία Αθήνας) με σκορ 0-7!

Όλα τα γκολ της αναμέτρησης σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο αφού στο πρώτο η άμυνα των γηπεδούχων (4 χαμένα τετ α τετ) και τα δοκάρια κράτησαν τους «μπλε» στο μηδέν…

0050

Στην επανάληψη, οι αθλητές του Γιάννη Μοστριού αποδείχθηκαν πιο εύστοχοι, άνοιξαν νωρίς το σκορ (0-2) με τον Σιούτη (21’) και τον Κονδυλάτο (24’) για να γίνει πιο εύκολη η συνέχεια και να ακολουθήσουν ακόμη πέντε τέρματα μέχρι τη λήξη…

0-7 στο 39’ με τον Σταυρακόπουλο

Αξίζει να σημειωθεί ότι στο δεύτερο ημίχρονο – εκτός των 7 γκολ – οι «μπλε» είχαν και 4 δοκάρια!!!

Με τη νίκη αυτή ο ΑΣΕΔ έφτασε τους 15β. στο πρωτάθλημα (6η θέση με 5 νίκες – 3 ήττες, τέρματα 46-20) και ήδη προετοιμάζεται για το ματς της προσεχούς Κυριακής 12/11 κόντρα στην ομάδα της Σαλαμίνα (Δαΐς, ώρα 20:30).

0518

ΑΣΕ Δούκα (Γιάννης Μοστριός): Ζέρβας, Κονδυλάτος, Κάρμης, Σιούτης, Αλιφέρης, Μικέλης, Σταυρακόπουλος, Πολύδωρος, Μαρινάκης, Αγγελίνας, Καραβίδας, Belkerraoui.

Ακολουθούν τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής και η Βαθμολογία…

ΓΣ Σαλαμίνα – Καλλιθέα Futsal 2-4

ΑΣ Ολυμπιάδα – Μινώταυρος Ταύρου 3-2

ELIT – ΑΣΕ Δούκα 0-7

Ερμής Ζωγράφου – ΠΑΟ Futsal 5-10

ΠΑΣ Πρωτέας – Νέο Ικόνιο 0-3 (α.α.)