Skip to main content

Στίβος: Διακρίσεις για τους δρομείς του Συλλόγου μας!

Σημαντικές διακρίσεις σημείωσαν οι αθλητές δρόμων αντοχής του ΑΣΕΔ στις τελευταίες συμμετοχές τους σε “Kifissia Run” και Ημιμαραθώνιο Αθήνας που διοργανώθηκαν στα μέσα του περασμένου μήνα…

Πιο συγκεκριμένα, η Εμμέλεια Βασιλογιαννακοπούλου κατέκτησε την πρώτη θέση στον αγώνα των 1.000μ. μεταξύ όλων των μαθητριών των δημοτικών σχολείων στα πλαίσια των αγώνων δρόμου “Kifissia Run” ενώ εξαιρετική εμφάνιση πραγματοποίησαν οι Γιάννης Δημακουλέας και Εμμανουέλα Μαργαρώνη στους παράλληλους αγώνες του Ημιμαραθωνίου της Αθήνας.

ΔΗΜΑΚΟΥΛΕΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 21.5.17

Ο Γιάννης κατέκτησε την τέταρτη θέση στον αγώνα των 5χλμ ανδρών με χρόνο 17:41 ενώ η Εμμανουέλα κατετάγη έκτη στα 3χλμ γυναικών με επίδοση 11:35.

Επίσης, την τέταρτη θέση κατέκτησε ο Γιάννης Δημακουλέας και στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα των 10χλμ με χρόνο 35:17 το οποίο διεξήχθη στα τέλη Μαρτίου, στη Λάρισα.

Πολλά συγχαρητήρια αξίζουν οι δρομείς του ΑΣΕΔ καθώς και ο προπονητής τους, Γιώργος Τσαλτάκης!