Skip to main content

Χάντμπολ Ανδρων: Ήττα για τον ΑΣΕ Δούκα από τον Διομήδη με 30-25…

Την ήττα με 30-25 γνώρισε ο ΑΣΕ Δούκα από τον Διομήδη Άργους, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Handball Premier. Το συγκρότημα του Γιώργου Χαλκίδη βρέθηκε μακριά από το καλό αγωνιστικό του πρόσωπο και δεν μπόρεσε να συνεχίσει το σερι των θετικών αποτελεσμάτων.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Διομήδης πήρε προβάδισμα, 3-6 στο 9’ όμως ο Δούκας βρήκε τις λύσεις επιθετικά και στο 15ο λεπτό ισορρόπησε το παιχνίδι (9-9). Οι φιλοξενούμενοι πήραν και πάλι το προβάδισμα (10-13 στο 25’), με τους  «μπλε» να απαντούν με τρία συνεχόμενα γκολ του Γερουλάνου και να κλείνουν το πρώτο μέρος στο -2 (13-15).

Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, τα λάθη σε άμυνα και επίθεση και οι κακές επιλογές στα τελειώματα οδήγησαν σε χαμένες ευκαιρίες τον Δούκα δίνοντας παράλληλα στον Διομήδη τη δυνατότητα να αποκτήσει τον έλεγχο του αγώνα. Η έλλειψη συγκέντρωσης σε κρίσιμες φάσεις ήταν καθοριστική παρά τις προσπάθειες τους να επιστρέψουν στο σκορ και έτσι η ήττα (25-30) ήρθε φυσιολογικά.

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ – ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ: 25-30

Τα πεντάλεπτα: 2-3, 4-6, 9-9, 10-11, 10-13, 13-15(ημχ.), 14-17, 15-21, 17-22, 21-26, 22-27, 25-30.

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ (Γιώργος Χαλκίδης): Μωραΐτης 2, Σταματάκος, Χατσατουριάν 2, Μπατής 3, Ζησιμάτος, Παπαδόπουλος, Τσιούμας 1, Ριμπέ, Χαλκίδης, Γερουλάνος 4, Παπαδιονυσίου 4, Λίτσης, Ρούσος 3, Χουρσουντιάν 3, Κολλύρης, Παγιάτης 3.

Διομήδης Άργους (Γιώργος Ζαραβίνας): Κωστούλας, Αναστασίου, Τσάκαλος 5, Τσέλιος 4, Στεργίου, Τερλετσκι, Τσακουρίδης 5, Ασβεστάς 1, Χατζηκωνσταντίνου, Τρούλος, Βλαχοσπύρος, Κουτρουμπης, Μάνθος 6, Καλοδημος, Σάλεμ 7, Στεφανίτσης 2.

Δίλεπτα: 1-3, Πέναλτι: 2/2-2/2.