Skip to main content

Χάντμπολ Παίδων: Ο ΑΣΕ Δούκα νίκησε άνετα τη Νέα Ιωνία (19-30) και παρέμεινε στη 2η θέση…

Μεγάλο «διπλό» πέτυχε η παιδική ομάδα του ΑΣΕ Δούκα επί της Νέας Ιωνίας με 30-19, στο φινάλε της Β’ φάσης του πρωταθλήματος ΕΣΧΑ. Αυτή η νίκη διατηρεί τους «μπλε» στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα και τους δίνει… ψυχολογία ενόψει της συνέχειας.

Ο Δούκας, αν και μακριά από την έδρα του, κυριάρχησε κόντρα στον ΟΦΝΙ. Για 60 αγωνιστικά λεπτά έπαιξε με ψυχή χωρίς να αφήσει το παραμικρό περιθώριο στους γηπεδούχους. Προηγήθηκε στο ημίχρονο με 9-13 για να αυξήσει στην επανάληψη τη διαφορά σε διψήφιο αριθμό γκολ και να πάρει τη νίκη και τους δύο πολύτιμους βαθμούς.

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 3-4, 4-7, 5-8, 7-11, 9-13(ημχ.), 10-14, 12-17, 14-21, 17-24, 18-27, 19-30.

ΟΦΝΙ (Μπεκρής): Μπούσης, Κουφόπουλος, Τσιμπούρλας, Κουζουκος, Κιόσης 1, Κατσουρίνης, Αθανασιάδης 4, Ζέκιος, Κουριδάκης 1, Λιάκος, Τσαρούχας, Παπασπύρου 1, Σότο Γκονζάλες 7, Πιπελης 2, Τριανταφυλλίδης 2, Πατρώνης 1.

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ (Τσαβδαρίδης-Σαμαράς): Χαλίλ – Μαυρικάκης, Ζιώγας 6, Λάππας 5, Γιάντσης 5, Μπονέλης, Κολεζάκης 4, Σκουλικάρης 1, Λαδακάκος 1, Γεραγωτέλλης 1, Παπαδόπουλος 3, Κουτσούνας, Τσαλίκης, Κωτόπουλος 1, Τρίμπαλης, Καραμέρος, Σάββας 3.

Δίλεπτα: 4-2, Πέναλτι: 2/3 – 2/2